O nas

WSTĘP
 
Transam-Printmax to firma zajmująca się wytwarzaniem produktów z materiałów PCV, polipropylenów, folii poliuretanowej, brezentu oraz wszystkich pochodnych tkanin technicznych. Z wymienionych materiałów jesteśmy w stanie wykonać szeroką gamę usług w wielu dziedzinach gospodarki. W ponad 30-to letniej naszej działalności możemy poszczycić się wykonaniem wielu ciekawych prac, a także współpracą ze znanymi również firmami takimi jak: Kogel, Scania, Ramirent. Posiadamy nie tylko bogato wyposażony sprzęt do zgrzewania tkanin PCV, ale również maszyny szwalnicze typu Yuki, Seyko, Adler. Wykonujemy usługi w zakresie plandek samochodowych, pokrowców, szprycbud na łodzie i jachty, balony do podnoszenia wraków z dna morza, oryginalne przykrycia na baseny ogrodowe oraz wiele innych produktów. Jesteśmy w stanie wykonywać również niestandartowe zlecenia. Dodatkowo wychodząc naprzeciw klientowi rozszerzyliśmy naszą działalność o usługę reklamową, tworząc nową markę pod nazwą Printmax, czyli wielkoformatowy druk solwentowy. Posiadamy maszyny do druku o różnych szerokościach ( 5m, 3.2m oraz 1.60m). Możemy wykonywać reklamy na zleconych produktach, zapewniając tym samym kompleksową usługę eliminując podwykonawców. 
 
HISTORIA firmy jako całości
 
TRANSAM to prywatna firma usługowo–produkcyjna, działająca od 1986 roku – początkowo jako wypożyczalnia przyczep, a od 1990 roku specjalizująca się w wytwarzaniu plandek samochodowych. Przez ponad 30 lat istnienia na rynku stworzyliśmy profesjonalne zaplecze produkcyjne umożliwiające realizację najbardziej skomplikowanych i wymyślnych pomysłów.

1000m2 powierzchni hali produkcyjnej, studio komputerowe, obszerny parking na samochody ciężarowe oraz wykwalifikowany personel gwarantuje wykonanie zamówień na wysokim poziomie.

Zmiany zaistniałe na rynku oraz konieczność sprostania oczekiwaniom klientów spowodowały poszerzenie naszej działalności o dział współpracujący z dotychczasowym. Tak powstał PRINTMAX. Jest obecnie jednym z najnowocześniejszych linii produkcyjnych pełnokolorowych grafik reklamowych, od druku poprzez obróbkę, systemy mocowań po recycling.

Doświadczenie zdobyte przez wszystkie lata istnienia firmy pozwoliło nam na stworzenie najnowocześniejszej drukarni cyfrowej specjalizującej się w wydrukach wielkoformatowych. Stosujemy szeroką gamę materiałów do druku w zależności od wymagań klienta i rodzaju reklamy.
 
Czym jest marka TRANSAM ? czym się zajmuje ?
 
TRANSAM to marka wielozadaniowa. Specjalizuje się w produkcji plandek samochodowych na zamówienie do różnych typów samochodów, przyczep itp. Plandeki wykonywane są z materiałów wysokiej jakości, produkcji krajowej i zagranicznej w odpowiednich do potrzeb gramaturach i kolorach. Stosujemy nowoczesną i trwałą technologię łączenia metodą zgrzewania, wykorzystując najnowsze maszyny do obróbki materiału. Oferujemy także możliwość wykonywania kolorowego druku cyfrowego (full color) lub grafiki malowanej (wektorowej). Proponujemy również usługi w zakresie wykonywania stelaży.

Firma TRANSAM to również realizacja namiotów wielofunkcyjnych. Trwałe i wytrzymałe elementy stalowe, pokrycie z lekkich i estetycznych tkanin PCV, łatwość montażu i demontażu oraz wszechstronność zastosowań pozostawiają swobodę w ich wykorzystaniu. Może więc stosować namioty jako letnie kawiarnie, pawilony handlowe i wystawowe a także do organizowanie imprez rozrywkowych, rekreacyjno – sportowych. Namiot z kolorową grafiką to skuteczna reklama dla firm i produktów w miejscach najczęściej uczęszczanych. 
Hale namiotowe to następna dostępna usługa. Tworzymy je na potrzeby magazynowe, produkcyjne i wystawowe. Mamy w ofercie hale łukowate, jednospadowe i dwuspadowe. Działamy kompleksowo, dokonujemy pomiarów, opracowujemy koncepcję, tworzymy projekt i montujemy. Hale dają ogromne możliwości zabudowy dużych powierzchni.

Dodatkowo TRANSAM zajmuję się produkcją zadaszeń, które są tworzone na bazie umiejętności i doświadczenia w produkcji namiotów. Oprócz tkanin PCV stosowanych w namiotach istnieje możliwość wykorzystywania estetycznych tkanin specjalnych. Proponujemy wykonanie „na wymiar” zadaszeń do ogródków piwnych, na jarmarki, festyny i inne obiekty gastronomiczne. Zastosowane rozwiązania pozwalają na ustawienie w szybkim czasie, na dowolnym terenie zadaszonych obiektów.

W ofercie marki TRANSAM znajduję się uzupełniająco bogata oferta innych produktów. Są to międzyinnymi: pokrowce na łodzie, kurtyny termiczne, pokrowce, worki, rękawy, stelaże. Wykonujemy na zamówienie specjalistycznie plandeki wykorzystywane w rolnictwie, przemyśle morskim, stoczniowym i budowlanym. Do ich produkcji używamy tkanin PCV o różnej gramaturze, siatek, folii polipropylenowych oraz brezentu. 
 
Co wchodzi w skład tej marki jeśli chodzi o zaplecze (urządzenia)
 
Zgrzewarka T-500 Miller Weldmaster 
Nasz park maszynowy został powiększony o innowacyjną zgrzewarkę. To najnowsze osiągnięcie technologii amerykańskiej, przeznaczona jest do zgrzewania bardzo różnorodnych materiałów, daje przy tym możliwości łatwego przebudowywania maszyny.
 
Zgrzewarka wysokiej częstotliwości
Zgrzewarka  została  zaprojektowana  specjalnie  na  potrzeby  zgrzewania  dużych  płaszczyzn  plandek  samochodowych, namiotów ogrodowych, namiotów reklamowych itp.
 
Zgrzewarka samojezdna na gorące powietrze UNIPLAN, Leister
Mała, lekka zgrzewarka z podnośnikiem i rolką prowadzącą do efektywnego zgrzewania na zakładkę pokryć, tkanin powlekanych PE do plandek samochodowych, namiotów, banerów itd.
 
Zgrzewarka sterowana UNIMAT, Leister
Wysokowydajne, sterowane urządzenie do szczególnie szybkiego zgrzewania taśmowego lub na zakładkę pokryć i tkanin powlekanych. Rolka prowadząca gwarantuje dokładną pracę. Wszechstronne zastosowanie.
 
Oczkarka automatyczna
Może nabijać oczka o średnicy 12 i 15mm, zależnie od wersji. Urządzenie to działa bez sprężonego powietrza, cała siła jaka jest potrzebna na wycięcie otworu w oczkowanym materiale i wbicie oczka jest przenoszona z koła zamachowego, które umieszczone jest w tylnej części oczkarki.
 
Prasa hydrauliczna HYMI 88/200 Miederhoff
Prasa ta automatycznie wycina i zakuwa oczka. Jej możliwość nacisku do 5 ton sprawia, że można zakuwać oczka w materiałach o większej gramaturze, jak również oczka o dużych średnicach. 
 
Czym jest marka PRINTMAX ? czym się zajmuje ?
 
PRINTMAX zajmuje się między innymi wydrukami wielkoformatowymi. To obecnie jedna z najlepszych reklam wizualnych, dająca szerokie możliwości prezentacji wizerunku klienta. Dzięki zastosowaniu rożnych podłoży, wydruki można użyć do przygotowania takich reklam jak: banery reklamowe, plakaty, billboardy, naklejki itp. Wydruki naklejamy na rożnego rodzaju podkłady: pianka (kappa), spienione PCV, pleksi itp. W ten sposób można uzyskać sztywne plansze, tablice reklamowe gotowe do wszelkiego rodzaju prezentacji. Oryginalne atramenty solwentowe, które stosujemy gwarantują bardzo dobre związanie z podłożem, trwałość kolorów oraz odporność na promieniowanie UV i ścieranie.

Kolejną ofertą marki, jest oklejanie pojazdów. Reklama mobilna jest jedną znajlepszych form reklamy zewnętrznej firmy. Oklejamy pojazdy częściowo oraz w całości, zarówno foliami ploterowymi (wycinanymi) jak i w pełni drukowanymi. 

W zakresie naszych usług oferujemy również dodatkowe zabezpieczenie wydruku w postaci laminatu, który znakomicie ochroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz sprawi, że dłużej zachowa nasycenie barw. 

Firma PRINTMAX produkuje również systemy wystawiennicze – w pełni przenośne i uniwersalne w zastosowaniu systemy prezentacyjne. Stwarzają praktycznie nieograniczone możliwości przy projektowaniu wnętrz, stoisk targowych, pokazów, wystaw, promocji. Są lekkie, łatwe w składaniu i rozkładaniu oraz poręczne w transporcie. Dzięki możliwości wymiany grafiki, są dobrą inwestycją na lata. 
 
Co wchodzi w skład tej marki jeśli chodzi o zaplecze (urządzenia)
 
HP Scitex XL 1200 Printer
Solwentowy ploter wielkoformatowy HP XL 1200 o szer. 5m. Charakteryzuje się bardzo wysoką jakością druku. Jest cyfrowym wielkoformatowym systemem drukującym zapewniającym elastyczne możliwości drukowania.
 
Ploter solwentowy Challenger FY 3206g
Ploter solwentowy challenger fy 3206g to profesjonalna wielkoformatowa drukarka o wysokiej rozdzielczości. Druk o wysokiej jakości do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych. Drukarki otrzymały w 2008r. Złoty Medal MTP. Wydruki wyróżniają się bardzo wysoką estetyką odbioru wizualnego.
 
HP Designjet seria 9000s
Najszybsza drukarka w klasie 1 umożliwiająca drukowanie trwałych oznakowań, grafik itd. do umieszczania na zewnątrz i wewnątrz, na wszelkich materiałach.
 
Prasa termotransferowa 
Służy do wgrzewania grafik drukowanych na tkaninach (np. bawełna)
 
Laminator
Laminator rolkowy służący do zabezpieczania wydruków, o szerokości 1,60m.
 
Ploter tnący Mimaki
Do wycinania pożądanych grafik. Szerokość 1,60m.